Alışveriş Merkezleri Revir İşletmeciliği

AVM’lerde binlerce müşteri ve yüzlerce çalışanın gün boyu aynı ortanda bulunması maalesef birçok kaza veya acil gelişen sağlık problemlerini de yanında getiriyor. Yaşanabilecek acil bir sağlık sorununda ilk ve doğru müdahaleyi yapmak çok önemlidir. Profesyonel sağlık çalışanlarının yapacağı ilk müdahale hayat kurtarıcı olabilir.

T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığının Şubat 2016 tarihinde yayınlamış olduğu yönetmelik gereği Alışveriş Merkezlerinde bulunması zorunlu Acil Tıbbi Müdahale Ünitesi (Revir) ve bu ünitede görevlendirilecek sağlık personeli hizmeti vermekteyiz. Alışveriş Merkezi müşterilerinin ve çalışanlarının yararlandığı bu hizmet acil durumların etkin bir şekilde yönetilmesini sağlar. İnsan sağlığını veya hayatını etkileyecek ani olaylarda (Yaralanma, Kalp Krizi vb.) hastanın bir sağlık kuruluşuna gönderilmesine kadar ki zamanda ilk ve temel yardım uygulanmasını kapsar.

Bilgi : Private Procare 2014 yılından itibaren yasal mevzuatlara uygun “Sağlık Birimi ve Acil Tıbbi Müdahale Ünitesi” işletmeciliği, Acil hizmetler, Hemşire, Yardımcı sağlık personeli gibi her ihtiyaca yönelik çözümler üreterek kendini kanıtlamıştır.

Private Procare her yerde! Anadolu şehirlerindeki Alışveriş Merkezleri de Private Procare hizmet kalitesiyle tanışıyor.
Private Procare İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir ve diğer şehirlerimizde birçok lokasyonda revir operasyonlarını başarıyla sürdürmektedir. 2016 yılı temmuz ayından itibaren AVM sektöründe ilk projesini başlatarak bu alanda da hizmet sunumuna başladık. AVM sektöründe verdiğimiz hizmetlerimizde bugüne kadar 92.953 (Temmuz 2016 / Aralık 2020 arasında) hastaya sağlık hizmetini verdik. Kaliteli sağlık hizmetini söylem olmaktan çıkartarak sahaya yansıtan öncü kuruluşlardan olmayı başardık.

İstek ve beklentileriniz bizim için çok önemlidir. Size en uygun işletme çözümlerimizi için teklif alabilirsiniz. İsterseniz yüz yüze görüşme talebinizi iletebilir ve size uygun bir programda görüşme sağlayabilirsiniz. Bugün ve gelecekte sağlık hizmeti sunumunda aktör olmak hedefi ile kaliteli sağlık hizmetimizi kurumunuzda da sunmaktan mutluluk duyacağız!

 

  • AVM YÖNETMELİĞİ MADDE 8

1 – Acil tıbbi durumlarda ilk müdahalenin yapılabilmesi ve ihtiyaç halinde en yakın hastaneye sevkin sağlanabilmesi amacıyla, alışveriş merkezinin kolay ulaşılabilir bir yerinde en az yirmi metrekare büyüklüğünde acil tıbbi müdahale ünitesi oluşturulur.

2 – Acil tıbbi müdahale ünitesinin girişinde “Acil Tıbbi Müdahale Ünitesi” yazısı ve işareti yer alır. Acil tıbbi müdahale ünitesinin yeri yönlendirme levhalarıyla gösterilir.

3 – Satış alanı yirmi bin metrekarenin altında olan alışveriş merkezinde en az bir acil tıp teknisyeni veya acil tıp teknikeri, yirmi bin ila elli bin metrekare olan alışveriş merkezinde en az birer acil tıp teknisyeni ve acil tıp teknikeri veya acil tıp teknikeri bulunamayan hallerde en az iki acil tıp teknisyeni, satış alanı elli bin ila yüz bin metrekare olan alışveriş merkezinde en az birer acil tıp teknisyeni ve acil tıp teknikeri, satış alanı yüz bin metrekare ve üzerinde olan alışveriş merkezinde ise en az birer acil tıp teknisyeni ve tıp doktoru bulundurulur.

4 – Acil tıbbi müdahale ünitesinde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen nitelik ve miktarda ilk yardım malzemesi ve ekipmanı bulundurulur.

5 – Alışveriş merkezindeki ortak kullanım alanlarının ve dört yüz metrekareden büyük perakende işletmelerin görünür kısımlarına acil tıbbi müdahale ünitesiyle iletişimi sağlamak amacıyla yeterli sayıda acil tıbbi durum butonu yerleştirilir.

6 – Bu maddede öngörülen hizmetler, özel sağlık hizmeti veren kuruluşlardan hizmet satın alınmak suretiyle de verilebilir.

Kiralanabilir AVM M2Revir Alanı M2Personel SayısıPersonel NiteliğiÇalışma Saatleri
25.000 m2’ye kadarEn Az – 20 m21Paramedik10 : 22
25.000 / 50.000 m2 arasındaEn Az – 20 m221 Paramedik / 1 ATTAynı vardiyada / 10 : 22
50.000 / 100.000 m2 arasındaEn Az – 20 m221 Paramedik / 1 ATTAynı vardiyada / 10 : 22
100.000 m2 üstüEn Az – 20 m221 Acil Tıp Doktoru / 1 ATTAynı vardiyada / 10 : 22
Not: Yönetmeliğe göre AVM Revirinde Hekim, Paramedik veya ATT dışında sağlık personeli çalıştırılamaz !

Kayışdağı Cad. No:69/2 Ataşehir, İstanbul

Çağrı Merkezi

Çağrı Merkezi

0850 333 9627

Email

Email

info@privateprocare.com